Eğitimimiz, Tecrübemiz ve Teknolojinin Son İmkanlarıyla Hizmetinizdeyiz
Porsche firması, 1983 yılında otomotiv sektöründe yankı uyandıracak teknik donanıma sahip bir otomobil ile pazara girer.

Müşterilerinden gelen her türlü yorum ve fikirlere açık olan yönetim, aracın piyasaya sürülmesinden 2 ay sonra ilginç bir şikayet mektubuyla karşılaşır.

Müşteriden gelen bu mektup aynen şöyle yazmaktadır: "Adım Danny Troatman. ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşıyorum. Eşim ve çocuklarımla her akşam film seyretmeden önce şehir merkezinde bulunan markete dondurma almaya gideriz. Bir ay önce aldığım Porsche marka arabamla tabii ki...

Fakat ne ilginçtir, ne zaman çikolatalı veya meyveli dondurma alıp arabama dönsem, araç çalışmıyor. Oysa vanilyalı aldığım zaman aracım rahatlıkla çalışıyor. Bunun bir kaç kere denedim ve her seferinde sonuç aynı oldu."

Böyle bir mektup Türkiye'deki bir üretici firmaya gönderilseydi ne olurdu? Muhtemelen mektubunuz ciddiye alınmayıp bir kenara atılırdı değil mi?.

Ama hayır! Porsche firmasındaki yetkililer hiç de böyle düşünmüyorlar ve konuyu araştırması için derhal bir mühendis gönderiyorlar. Dahası, müşterinin yaşadığı bu sorunun sebebini öğreninceye kadar orada kalmasını söylüyorlar.

Ertesi gün mühendis New Jersey'e varıyor ve ardından Bay Troatman'la hemen temasa geçiyor. O günden başlayarak her akşam üstü mühendisimiz ve Bay Troatman dondurma almak üzere birlikte markete gidiyorlar. Gerçekten de çikolatalı ve meyveli dondurma alındığı zaman araba çalışmıyor; vanilyalı alındığı zaman ise rahatlıkla çalışıyor.

Mühendis başlangıçta bu garip durum karşısında büyük bir şaşkınlık yaşıyor; fakat bilimsellikten uzaklaşmamaya da gayret ediyor. Aradan yaklaşık bir ay geçiyor. Bay Troatman ile her gün markete giden mühendis, sonunda olayı çözüyor:

Bu yeni model Porsche arabalarda kullanılan soğutma sistemi, araç durdurulduktan hemen sonra devreye giriyor ve motor belirli bir ısıya düşene kadar motoru kilitliyor. Markette en çok satılan dondurma ise vanilyalı.

Bu yüzden vanilyalı dondurma tezgahı önünde sürekli sıra oluyor. Bay Troatman sıraya girip dondurmasını alana kadar geçen süre, motorun soğuması için yeterli oluyor. Fakat çikolatalı veya meyveli dondurma tezgahı önünde sıra olmadığı için dondurmayı hemen alıp aracına geri dönüyor. Motor ise kilitli olduğu için araç çalışmıyor.

Mühendis, raporunu yönetime sunuyor. Piyasadaki araçlar geri toplanıp, gerekli ayarlamalar yapılıyor ve müşterilere yeni haliyle teslim ediliyor.

Hizmetlerimiz karşısında memnuniyetinizi sağlamak için belki Porsche firması kadar imkanlarımız olmasa da, büyük ya da küçük her türlü projeniz, sizi tam anlamıyla tatmin edecek ve mutlu kılacak şekilde itina ve özen ile hazırlanır.

Firmamıza teslim ettiğiniz tercüme işleriniz daima hedef dile ana dili düzeyinde vakıf kişilerce yapılır ve son kontrolden geçirilir. Örneğin İngilizce'ye çevirilen metniniz, ana dili İngilizce olan bir redaktör tarafından okunup düzeltildikten sonra size teslim edilir. Türkiye'deki okullarda öğretilen yabancı dil seviyesiyle yapılan tercümeler, o dili ana dili olarak konuşan bir tercüman tarafından yapılacak çeviri kalitesine asla erişemez! Nitekim bugün Turizm sektöründe, hatta 5 yıldızlı otellerin çoğunda acemi ve ucuz tercümanların çevirmiş olduğu tanıtım kitapçıkları hala kullanılmakta ve bunları okuyan yabancılar için eğlence ve alay konusu olmaktadır.
Firmanızın prestiji söz konusuysa ucuz tercüme hizmetlerinden sakının!